MAKALELER

KOSGEB’DEN ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİYLE ŞİRKET KURDU

KOSGEB’den Aldığı Girişimcilik Eğitimiyle Şirket Kurdu

 

Aldığı girişimcilik eğitimi ardından kendi iş yerini açan Kurtalanlı terzi İlhan Mete, ünlü giyim mağazalarına fason üretim yapıyor. Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, İlhan Mete’yi örnek göstererek, girişimcilik eğitimi alanları KOSGEB desteklerinden yararlanmaya davet etti.

 

Küçük yaşlardan itibaren terzi çıraklığı yaptığını belirten Mete, ”Maddi gücüm yeterli olmadığı için kendi iş yerimi açamıyordum. DİKA ve kaymakamlığın açtığı girişimcilik eğitimi kursuna gittim. Burayı bitirdikten sonra KOSGEB’e başvurdum. Buradan aldığım destekle kendi iş yerimi açtım. Hemen ardından ünlü giyim markalarına başvurdum. Şimdi bu markalara fason üretim yapıyorum.” dedi.

 

Mete’yi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, girişimcilik eğitimi alanların KOSGEB desteklerinden yararlanmak üzere başvuruda bulunmalarını talep etti.

 

Terzi Mete’yi örnek gösteren Kuzu, ”İl merkezi ve Kurtalan ilçemizde, DİKA’nın desteğiyle açılan kurslarda 200 civarında hemşehrimiz girişimcilik eğitimi aldı. Bunlar, KOSGEB’e başvurarak çeşitli hibe, kredi ve desteklerden yararlanma imkânına sahipler. Ancak buna rağmen yeterli başvuru olmuyor. Biz bu eğitimi alan herkesin başvuruda bulunmasını istiyoruz. Bu konuda terzi İlhan Mete kardeşimiz güzel bir örnektir. Aldığı 27 bin TL’lik hibe desteği ile kendi iş yerini kurmuş. İşçi çalıştırmaya başlamış ve bunlardan daha güzeli de ünlü giyim markalarına Kurtalan ilçemizden fason üretim yapmaya başlamış. Kendisini kutluyorum.” diye konuştu. Nedim Kuzu’nun ziyaretine, Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özlem Fırat da katıldı.

 

 

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Her Hakkı Saklıdır. INC Girişim Danışmanlık Ltd Şti.